Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
5 березня 2019 року відбувся круглий стіл за участю суддів Ковельського міськрайонного суду Волинської області та заступника начальника Ковельського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області Мацюх Д.Ю.
Мета проведення зустрічі обговорення основних проблемних питань, що виникають під час виконання судових рішень, а саме у справах про стягнення аліментів.
Рішення суду стає обов’язковим до виконання з моменту набрання ним законної сили.
Якщо рішення суду про стягнення аліментів не виконується в добровільному порядку, його примусове виконання покладається на органи державної виконавчої служби за місцем проживання або роботи боржника.
Окрім того статтею 183-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за не сплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Вчинення зазначених у статті діянь тягне за собою накладення стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годи.
Відповідно до ст.255 КУпАП, повноваження складання протоколу по даному адміністративному правопорушенню надані державному виконавцеві.
Законодавцем встановлені вимоги до змісту протоколу, які повинні дотримуватись державним виконавцем, такі вимоги не є формальним дотриманням Закону, мають суттєві наслідки. Зокрема: Європейський суд неодноразово звертав увагу, на дотриманні принципу обізнаності особи яка піддається адміністративній відповідальності щодо обсягу порушеного проти неї обвинувачення. При цьому суд позбавлений права змінювати формулювання обвинувачення у разі його невірного визначення особою уповноваженою на складання протоколу. Тому правильність складання державним виконавцем протоколу про адміністративне правопорушення має важливе значення і закладає підґрунтя для розгляду справи на засадах законності і справедливості. Не дотримання вказаних вимог призведене до закриття провадження в адміністративній справі або поверненням її на доопрацювання.
За результатом проведеної зустрічі, державним виконавцям рекомендовано яким чином формулювати обвинувачення, які обов’язкові дані вказувати у протоколі , яким чином роз’яснювати особам їх права та обов’язки, та надано приблизно перелік документів які можуть слугувати доказом на підтвердження вчиненого правопорушення.