flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як поводитись у суді?

25 квітня 2023, 14:14

Якщо у вас виникла потреба чи необхідність піти до суду, слід підготуватися до цього візиту.

 

Візьміть з собою:

 🟡 документ, що посвідчує особу (паспорт чи посвідка на проживання в Україні);

 🔵 ідентифікаційний номер;

 🟡 аркуш паперу чи блокнот з ручкою для нотаток,

 🟡 документи, які стосуються справи, чи інші докази.

 

☕️ Не ідіть до суду голодними – погане самопочуття точно не на користь справі.

 

Приходьте до суду завчасно, хвилин за 15-20 до початку засідання. Перевірити дату та час розгляду справи у Ковельському міськрайонному суді Волинської області  можна тут. Перед засіданням краще зателефонувати,  щоб уточнити, чи воно  не переноситься. Коли прийшли до суду, повідомте про це секретаря судового засідання або ж помічника судді, який веде вашу справу. Якщо ви не можете з′явитись за викликом, попередьте про це заздалегідь поштою, електронною поштою або телефоном, якщо причина неявки термінова. При цьому важливо зазначити свою позицію: погоджуєтесь ви на розгляд справи без вашої присутності чи навпаки.

 

💼 На вході до приміщення суду вас зустрінуть працівники Служби судової охорони, які відповідають за порядок та безпеку усіх, хто перебуває в суді. На їхнє прохання ви зобов′язані пред′явити для перевірки вміст ваших сумок, звільнити кишені від ключів, монет та іншого дріб′язку і пройти через спеціальну рамку-металошукач. До суду заборонено приносити зброю, її муляжі, легкозаймисті, вибухові, отруйні речовини та наркотичні засоби. Речі, які можуть вам заважати під час засідання, можна залишити у комірці схову.

 

📍 Важливо пам′ятати, що суддям заборонено проводити зустрічі та спілкування з будь-якою із сторін та адвокатами без присутності іншої сторони, надавати коментарі стосовно справи. Тому з організаційними питаннями звертайтеся до працівників апарату суду.

 

📝 Перебуваючи у приміщенні суду, поводьтеся спокійно та стримано, уникайте яскравого прояву емоцій, розмовляйте без вигуків, аби не заважати іншим. Свій мобільний телефон слід перевести у беззвучний режим.